Час, коли використовувалися скляні або плівкові теплиці вийшов. Вони стрімко витісняються теплицями, покритими унікальним матеріалом - стільниковим полікарбонатом.

У країнах Європи досить давно відчувається проблема вартості енергоресурсів, і саме цим матеріалом покрито безліч теплиць. Цей матеріал є чудовим теплоізолятором завдяки повітряним камерам, не пов'язаним між собою. Наприклад, стільниковий полікарбонат в два з гаком рази перевершує за рівнем теплоізоляції поліетиленову плівку або просте скління, і це панель, товщина якої всього 4 мм і 6 мм.

Світлопроникність становить близько 90% у двошарової панелі і не знижується при довготривалому використанні. Шкідливе ультрафіолетове випромінювання, яке негативно позначається на рослинах і людині, практично повністю затримується. Завдяки ультрафіолетовому стабілізатору, який присутній в складі матеріалу або в структурі прозорого лаку стабілізуючого шару, що знаходиться на поверхні, забезпечується надійний захист від негативного впливу ультрафіолетових променів.

Стільниковий полікарбонат розсіює сонячне світло, відображаючи його від будь-якої поверхні перешкоджає проникненню променів (ребра жорсткості, верхнього і нижнього шару). Усередині виникає «тепличний ефект» через те, що тепло, яке випромінюється об'єктами, залишається в теплиці. Від скла полікарбонат відрізняється тим, що має високу еластичність і ударостійкість.

При транспортуванні панель можна згорнути в рулон, діаметр якого не більше метра. Для теплиці з полікарбонату капітальний фундамент не обов'язковий, так як панелі досить стійкі і легкі (1 кв.м важить 800 г). Збірна конструкція теплиці має штирі, які входять в землю (на 40 см), і таким чином добре підтримує саму конструкцію теплиці. Також можна обійтися неглибоким бетонним фундаментом або фундаментом з бруса.

Стільниковий полікарбонат протягом десяти років гарантовано буде зберігати початкову світлопроникність і міцність. Згідно із заявою виробника, термін експлуатації полікарбонату складає близько тридцяти років.

Переваги полікарбонату

Переваги полікарбонату очевидні:

  1. Міцний (в 200 разів міцніше скла).
  2. Висока світлопроникність (до 96%).
  3. Надзвичайна легкість (в 6 раз легше скла).
  4. Захист від ультрафіолетового випромінювання.
  5. Вогнестійкість (самозагасання).
  6. Зручність експлуатації.
  7. Чудова теплоізоляція.
  8. Зручність установки.
  9. Можливість холодного згинання.
  10. Нешкідливий для навколишнього середовища.

Завдяки унікальним властивостям і характеристикам стільникового полікарбонату архітектори не зупиняються на досягнутому. Полікарбонат використовується в будівництві зимових садів, навісів, козирків і інших конструкцій, в яких потрібна прозора покрівля.