Теплиця або парник — незамінний спорудження на присадибній ділянці. Завдяки їм люди можуть збирати свіжі овочі навіть взимку, насолоджуючись натуральністю смаку. Крім того, хобі може перерости в прибутковий бізнес, оскільки з'являється можливість збирати урожай по 2-3 рази на рік. І в першому, і в другому випадках постає питання, як правильно організувати опалення теплиці.

Способи опалення теплиць

Популярні схеми для підтримки в парнику необхідної температури:

  • прокладка труб, що транспортують гарячу воду;
  • нагрівання повітря за допомогою електроприладів;
  • опалення газом;
  • пічної варіант, де в якості палива використовують дрова, вугілля, пр. тверді матеріали;
  • парове опалення.

Не рекомендується облаштовувати прогрів з використанням калориферів. Обігрівачі не можуть забезпечити рівномірний нагрів повітря і грунту, що негативно позначається на зростанні рослин. Вирішити проблему нерівномірності циркуляції можна, вдавшись до установки вентиляторів. Але, потрібно враховувати фактор охолодження повітря після установки вентильованого обладнання. Подібний метод знижує вигоду від споруди теплиці і за рахунок максимізації витрат на електричну енергію.

Оптимальним варіантом вважається контурна прокладка кабелів, також використовується в будівництві теплих підлог. Електророзкладка реалізується на етапі закладки фундаменту. Основна перевага — рівномірність прогріву, причому така технологія не займає багато місця в теплиці.

Для стабільної підтримки заданої температури додатково встановлюють терморегулятори.

Водяні опалювальні системи

Водяне опалення вимагає постійного контролю. Може функціонувати як від газу, так і від електрики. Джерелом тепла є нагріта вода, яка циркулює по полімерним трубам, повертаючись в котел для подальшого нагріву після віддачі теплової енергії. Трубна система нагрівається досить повільно. Трубопрокат монтують між рослинністю або уздовж тепличних стінок. Не рекомендовано застосування сталевих труб, оскільки їм характерно іржавіння згодом. Для стабілізації напору краще вдатися до використання насосів.

Інфрачервоне опалення

Організовують за допомогою інфрачервоних обігрівачів та інфрачервоних ламп. Система не прогріває грунт, віддаючи тепло тільки рослинам і грунті. Економія забезпечується за рахунок можливості підтримки певного температурного режиму, тобто обладнання не працює постійно. Рівень заданої температури досягається всього за 10 хв. Відмінна риса — не робить негативний вплив на здоров'я людини і культури. За допомогою ІЧ опалення можна створювати різні температурні смуги, що дозволяє розширювати різноманітність вирощуваних рослин.

Підключення до функціонуючому опалення

Варіант доцільний тільки в разі близького розташування теплиці до будинку - не більше 10 м. Враховуйте, що труби, прокладені від будівлі до парники, необхідно утеплювати щоб уникнути великих тепловтрат. Також переконайтеся, що чинний котел зможе підтримувати необхідний рівень тиску.

Як не помилитися з вибором опалювальної системи для теплиці?

При виборі тепличної системи опалення слід враховувати 5 головних чинників:

  1. Максимальний бюджет, який допускається витратити на реалізацію проекту.
  2. Метод опалення будинку в безпосередній близькості від парника.
  3. Розміри споруди - для малих господарств не актуальне застосування дорогих систем, які вимагають залучення сторонніх фахівців для виконання монтажних робіт. Тоді як для промислової різновиди вже не обійтися без монтажу теплових насосів або використання інфрачервоної технології опалення.
  4. Кількість теплиць в господарстві.
  5. Сумісність опалювальної системи з типом теплиці.К наприклад, для конструкції з полікарбонату потрібно менше тепла, ніж для плівкового аналога.

Для раціоналізації витрат і витрат в майбутньому, перед початком монтажу завжди робіть розрахунок опалення. Для отримання безкоштовної консультації, зв'яжіться з менеджерами компанії «Вишневий сад» будь-яким зручним способом!