Теплична споруда - гордість кожного господаря, особливо, якщо побудував він її власними руками. Але процес це трудомісткий і вимагає серйозного підходу, причому планування розташування і конструкції не менш цікаве, ніж саме зведення.

Безумовно, конструкції та матеріали - це надзвичайно важливо, але якщо ви все-таки вирішили побудувати теплицю, треба вирішити на якій частині ділянки ви будете її встановлювати. Тут вже можна починати розробляти план, адже потрібно врахувати кілька факторів:

  • розташування відносно сторін світу - рекомендується встановлювати в південній стороні, де найкраще освітлення і захист від поривів вітру (від поруч розташованих об'єктів);
  • розташування на ділянці - всупереч стереотипам, теплицю не потрібно розміщувати в закутку, а навпаки - відкрита місцевість дає можливість розгулятися при спорудженні конструкції, а найближчі дерева не будуть загороджувати промені сонячного світла.

Грунт, розташування і тип накриття

Ключові моменти:

  • грунт - грунт на обраному місці повинен лежати більш-менш рівним шаром. Навіть якщо ви будете викопувати великий котлован, нерівний грунт може просідати, що несприятливо позначиться на спорудженні;
  • положення в просторі - крім того, що потрібно правильне місце, теплицю потрібно встановити та забезпечити необхідною стороною. Рекомендується розміщувати теплицю таким чином, щоб вона дивилася зі сходу на захід, це обумовлено найкращим попаданням сонячних променів всередину приміщення;
  • накриття - стільниковий полікарбонат від відомого виробника, бажано з гарантією, обов'язково з захистом від UV променів.

Краще заздалегідь створити план ділянки, розрахувати необхідні параметри. Це допоможе і при покупці матеріалів - так можна буде попередньо скоригувати форму і попередити появу спірних моментів. Крім того, план необхідний, щоб продумати розміри теплиці і її співвідношення з іншими елементами ландшафту. Адже теплиця - це невід'ємний атрибут володінь кожного городника і виглядати вона повинна органічно і привабливо.