Установка стільникового полікарбонату в якості прозорої покрівлі дуже популярна серед дачників і власників заміських ділянок. Сьогодні ми розповімо про те, яких тонкощів варто дотримуватися, щоб стільниковий полікарбонат служив довго і мав привабливий зовнішній вигляд протягом довгих років.
Головні правила при установці полікарбонату
Поради майстрів з монтажу:
- Ребра жорсткості повинні йти у напрямку листів, тобто вертикально.
- Зовнішньою стороною полікарбонату повинна служити та, в якої є спеціальне плівкове покриття для захисту від ультрафіолетових променів.
- При кріпленні на металевий каркас балки потрібно пофарбувати в білий колір, щоб мінімізувати нагрівання і деформацію.
- Верхні торці листів потрібно герметизувати полікарбонатними або алюмінієвими профілями.
- Нижні торці можна залишати відкритим, щоб волога і пил не потрапляли всередину. Це призводить до зниження терміну служби і до зменшення світлопрозорості панелей.
- Нижній край полікарбонатного листа найкраще обклеїти перфорованою стрічкою, яка перешкоджає осіданню конденсату.
- Розрізати листи товщиною від 4 про 10 мм можна простим будівельним ножем.
- Ні в якому разі не можна використовувати звичайний скотч для герметизації країв плити або ж герметизувати їх надзвичайно щільно.
- Ребра жорсткості в арочній конструкції повинні розташовуватися уздовж дуги, а при похилій конструкції - уздовж ската.
Правильний монтаж стільникового полікарбонату допоможе вам заощадити на послугах майстра, але всю роботу потрібно проводити обережно, дотримуючись рекомендацій.
Монтаж монолітного полікарбонату
Застосування монолітного полікарбонату поширене в будівництві через універсальні властивості і довговічність матеріалу. Не останню роль в популярності грає і простота монтажу. Надійний, міцний і прозорий пластик зручно встановлювати як на плоскі, так і вигнуті каркаси.
При монтажі монолітного полікарбонату в якості скління периметра потрібно враховувати, що при температурному впливі або великих вагових навантаженнях, наприклад, під вагою снігу, лист може просідати.
Монолітний полікарбонат з'єднують за допомогою алюмінієвих профілів типу кришка / база, притискних планок і покрівельних саморізів. Тип з'єднувального профілю підбирається, виходячи з побажання замовника і типу конструкції.