Фокусуючись на процесі створення всесезонного парника, насамперед доводиться думати про його формі і конструкції в цілому. Найчастіше, найпопулярнішим варіантом серед користувачів, є аркова теплиця. Вона дуже проста в монтажі, не вимагає великої кількості інструментів, грошових вкладень і фізичних витрат. Але, знаючи, що є ще кілька актуальних варіантів, хочеться детально вивчити їх особливості та переваги, щоб точно визначитися з майбутньою завданням і планом послідовних дій по її реалізації.
Як і годиться, кожен вид має масу своїх достоїнств і недоліків. Саме ці критерії і визначають бажання любителів дачних робіт, споруджувати таку конструкцію, яка буде ефективною і надійною в тривалій експлуатації. Щоб дізнатися, яка форма теплиці краще, потрібно проаналізувати кілька важливих порад і порівняльних характеристик кожної з них, що дозволить зробити точний вибір.

Арочні теплиці - характеристики і особливості

Цей різновид парникових конструкцій, має міцний каркас з різних будівельних матеріалів (на розсуд користувача), а її периметр, покритий якісним і міцним матеріалом - полікарбонатом. Будова має форму півсфери, що сприяє надійній фіксації в фундаменті і захисту від різних шкідливих факторів навколишнього середовища.
Особливості та плюси дугоподібної теплиці з полікарбонату:

  • Стійкість до сильних поривів вітру та осадовим навантажень (сніг, злива, град);
  • Потрібен мінімальний набір обладнання для конструювання;
  • Висока пропускна здатність сонячного світла (за умови використання стільникового полікарбонату);
  • Можливість збільшення каркасних дуг і персоналізованої модернізації.

Позитивною стороною даної форми теплиць, є і той обсяг, який вона дозволяє створити за рахунок своєї форми. При цьому немає ніяких масштабних втрат площі, на якій вона розташовується.

арочний тип даху теплиці

Особливості односхилих теплиць

Це компактний і не менш часто використовуваний вид виробів для всесезонного вирощування рослин. Такі конструкції називають "прістроечнимі", що означає, що вони формуються безпосередньо стіни будинку або будь-якої іншої споруди з надійним каркасом, при цьому кут нахилу даху дорівнює 22-25 градусів. Незважаючи на особливості будови, розміри конструкції можуть бути абсолютно різними.
Позитивні сторони, якими володіє односхилий теплиця:

Можливість обладнання внутрішнього переходу з основної будівлі в парник (підходить для оранжерей і зимових садів);

  • Використання мінімальної кількості конструкцій;
  • Компактні розміри і зручність доступу;
  • Можливість підключення до внутрішньої системи опалення.

В якості основи для укриття використовуються різні матеріали, серед яких: скло, плівка і полікарбонат. Останній, став справжнім лідером, завдяки своїм якісним характеристикам. А ось каркас споруди ще більш лаконічний. Вибір може бути на користь металу або дерева. Теплиця з односхилим дахом вимагає грамотного розміщення для якісного природного освітлення або додаткового обладнання для компенсації відсутніх сонячних променів.

Особливості двосхилих парників

Такі будови в народ, часто називають парниковими будиночками. Це обумовлено формою даху будівлі. Конструкції подібного виду нерідко можна зустріти на дачних ділянках. Особливості, якими володіє двосхила теплиця:

  • Внутрішня регулювання температури за рахунок форми даху (зайве тепло йде під верхній каркас);
  • Сніг і інші опади не затримуються на поверхні, не створюючи руйнівної тиску;
  • Можливість створення декількох ярусів для вирощування рослин.

двосхилі дахи для теплиці

Такі споруди вважаються універсальними і застосовуються для вирощування абсолютно різних культур, завдяки можливості регулювання висоти каркаса і укриття. А виготовити подібний парник не складе труднощів, адже для цього підійдуть будь-які підручні засоби, від брусків до старих віконних рам. Але варто враховувати, що конструкція прослужить максимально довго, якщо в процесі її формування буде використаний якісний полікарбонат і надійний фундамент.