Спорудити теплицю - справа непроста, але якщо ви загорілися ідеєю, пора творити. І перше, що варто зробити - це втілити бажане на папері. Візуально покажіть план своєї ділянки з точними масштабами, щоб теплиця пропорційно поєднувалася з іншими елементами. Про важливість правильного розташування ми говорили в попередніх статтях, а сьогодні приділимо увагу габаритам теплиці.

Залежно від загальної площі ділянки, ваша теплиця повинна органічно вписуватися в ландшафтний дизайн. Важливо враховувати і цілі споруди теплиці - якщо це вирощування культур для невеликої сім'ї, цілком згодяться середні габарити. Якщо ж вашою метою є реалізація продуктів з власної теплиці, знадобиться приміщення побільше.

Ширина і довжина дачних теплиць

Основні параметри теплиці:

  • Ширина - найважливіше, так як це забирає вільну площу на ділянці і дозволяє вирощувати певну кількість культур. З урахуванням оптимальної витрати матеріалів, для середньостатистичної сім'ї з 3-4 чоловік підійде парник шириною 3-4 метри. Це оптимальна відстань для розташування грядок, між якими необхідно зробити комфортні прохідні ряди.
  • Довжина - залежить від ваших уподобань і суми, яку ви готові виділити на будматеріали. З урахуванням зручної обробки грядок і формування проходів, нормальна довжина теплиці складає 4 метри. Для вирощування великої кількості культур можна продовжити її до 6 метрів. Не забувайте дивитися на співвідношення з площею ділянки, щоб не досягти ефекту величезного павільйону прямо на території дачі.