В наші дні прозора покрівля стає все більш популярною. Така покрівля виглядає зовні досить ефектно, її легко монтувати. Прозора покрівля набагато дешевше за будь-який інший вид покриття, що робить її вигідною інвестицією в будівництво.

Які матеріали використовуються для прозорого даху?

Для спорудження прозорого даху використовуються різні матеріали, які мають високий ступінь прозорості (показник світлопропускання не гірше, ніж у скла). Прозоре покриття може виконуватися з:

  • оргскла;
  • полікарбонату;
  • светопроводящего полівінілхлориду;
  • прозорого полістиролу;
  • силікатного скла;
  • скла на основі акрилу.

Всі ці матеріали ідеально підходять для спорудження прозорого даху, але найзручнішим і доступним є полікарбонат.

Дах з полікарбонатних панелей

Цим матеріалом можна покрити не лише басейн або теплицю будь-якої форми та розміру, але також і будь-яку промислову будівлю або котедж. Вироби ідеально підходять для формування козирків і навісів. Панелі полікарбонату чудово проводять сонячні промені і, при цьому, мають підвищену міцність.

Полікарбонатні листи для прозорого даху можуть мати різну структуру. Виділяють два типи покрівельного полікарбонату:

Полікарбонат монолітного типу практично нічим не відрізняється від оргскла, але це лише зовні. Характеристики міцності  такої продукції набагато вище, ніж у оргскла. Покрівельний полікарбонат випускається у вигляді листів, які мають довжину або 6, або 12 метрів. Такі розміри зручні для спорудження покрівлі будь-якої площі. Знання розмірних габаритів листа дозволить заздалегідь розрахувати необхідну кількість матеріалу, зменшити кількість будівельних відходів. Економічно це дуже вигідно.

Як з'єднуються полікарбонатні панелі?

Під час будівництва прозорого даху листи полікарбонату спершу укладають на кроквяну систему (каркас). У цільну конструкцію плити з'єднуються за допомогою спеціального профілю, який з двох сторін обладнаний пазами. У ці пази і вставляються листи. Існує 3 типи профілю, який служить для з'єднання листів полікарбонату:

  • профіль нерозбірний;
  • розбірний профіль (складається з двох частин);
  • профіль торцевого типу.

Всі перераховані різновиди зручні у використанні. Перший тип дозволяє швидко споруджувати прозору покрівлю, без будь-яких додаткових маніпуляцій.

Коли покрівля будується за допомогою розбірного профілю, то спершу його нижня частина лягає під листи покрівлі, а друга укладається зверху на стик, потім спорудження стягується саморізами.

Торцевий профіль встановлюється з торця панелей, тим самим герметично їх закриває.

Всі три типи профілю входять в комплект разом з листовим полікарбонатом. Профіль для з'єднання листів має довжину 3 метри, а торцева різновид - 210 сантиметрів.

Методи кріплення покрівлі з полікарбонату

До кроквяної системі з'єднані воєдино полікарбонатні листи кріпляться за допомогою спеціальних саморізів. Ці саморізи забезпечені термошайбами і мають спеціальні ковпачки, які закривають їх головки. Дані ковпачки не тільки захищають саморіз від попадання вологи, а й надають прозорій покрівлі більш естетичний зовнішній вигляд. Декоративні ковпачки можуть виготовлятися в різних кольорах і відтінках. Саморізи для кріплення панелей з полікарбонату не поставляються разом з покрівельним матеріалом, їх потрібно купувати окремо.

Висновки

Прозора покрівля на сьогоднішній день застосовується всюди, оскільки такий тип покриття дозволяє освітлювати приміщення природним способом, а також економити на опаленні. Прозорий дах зовні виглядає куди цікавіше, ніж дах, скажімо, з металочерепиці або шиферу. Єдиним недоліком є ​​те, що її потрібно постійно тримати в чистоті. Якщо прозорий дах не обслуговувати, то з часом покриття втратить всі свої переваги перед звичайною покрівлею. Схема догляду проста — поверхня легко очистити за допомогою м'якого миючого засобу.