Краще рішення для гарного врожаю в будь-який сезон - створена теплиця своїми руками. Багатьом здається, що готові споруди, що продаються в оптових мережах або вузькоспеціалізованих магазинах, є найоптимальнішим варіантом, але це не так. Досить вивчити кілька головних нюансів самостійної роботи з конструкцією, і на місці порожньої ділянки, буде красуватися корисна і практична річ в усі сезони.

Переваги використання парників, побудованих своїми руками

Дуже важливо, не тільки дбати про город, а й про місце, де він буде розташовуватися. У цей момент варто задуматися про те, як побудувати просту теплицю, адже самостійна організація даної конструкції, має масу переваг:

  • Персоналізований розмір і дизайн;
  • Свобода вибору витратних елементів;
  • Доступна вартість;
  • Мінімальні тимчасові витрати;
  • Ефективність і довговічність.

Реалізований проект з побудови «саду під ковпаком», є найоптимальнішим і ефективним методом вирощування продуктів. Кожен користувач може розпоряджатися своїм часом, силами і вибирати тільки ті «витратні матеріали», які будуть оптимально задовольняти його потреби і не вибиватися з бюджету. Більш того, такі парники і теплиці відрізняються підвищеною зносостійкістю і надійністю в процесі безперервної експлуатації.

Види теплиць

Конструкції для вирощування рослин в холодний сезон або цілий рік, можуть мати різний візуальне і технічне вираз. Існує 4 основних види самостійних споруд, які користуються популярністю серед завзятих городників, завдяки своїй універсальності, простоті монтажу і акуратному будовою:

  • арочні
  • односхилі
  • двосхилі
  • теплиці-термоси

Всі вони припускають мінімальний набір інструментів для побудови. Це є якісною особливістю, що дозволяє зробити вибір на користь власноруч виготовленою конструкції. Якщо знати, як зробити теплицю своїми руками за простою і зручною технології, то навіть самий непідготовлений користувач, зможе реалізувати свою задумку в мінімальні терміни.

будівництво парника

Арочні

Краще рішення для дачників, що вважають за краще максимальну простоту і комфорт під час облаштування садової ділянки. Така конструкція має мінімальну кількість з'єднань в каркасної частини виробу. Також, арочна теплиця своїми руками, може бути ідеальним рішенням в плані економії бюджету, адже для її покриття використовується мінімум коштів і обладнання. Завдяки якісним властивостям і зручному будовою споруди, можна дочекатися нового врожаю набагато раніше.

Односхилі

Підійде для тих, хто не володіє великими земельними ділянками, і кожен метр городу має значення. Подібне споруда має невеликі розміри і дозволяє розташувати його в будь-якому місці, без необхідності детального продумування плану по установці. Найчастіше, такі екземпляри розташовуються біля стін основних споруд, значно заощаджуючи простір.

Двосхилі

Краща теплиця своїми руками, нагадує за своєю формою звичайний будиночок. Її ефективність і популярність, визначається якісними особливостями. Вона маленька за розмірами, має скошену дах, а по периметру, можуть бути встановлені спеціальні кватирки для поступового і рівномірного поширення повітря в порожнині конструкції. Такі види, зручно використовувати не тільки в певний сезон, а й протягом усього року.

Термоси

Зроблена теплиця термос своїми руками, дозволить якісно зберігати тепло всередині, за рахунок правильної організації її будови. Цей різновид «зимових городів», характеризується наявністю заглиблень і багатошарових покриттів спеціальними матеріалами, які сприяють надійному утепленню. Для утримання не потрібно значних матеріальних витрат на додаткове опалення. При цьому, той обсяг тепла, який зберігається всередині, дозволяє вирощувати не просто звичайні, звичні для всіх культури, а й екзотичні види рослин, без прив'язки до певного сезону.

Даний перелік не є вичерпним. Існує ще чимало видів споруд, що зберігають оптимальні умови для вирощування овочів і фруктів. Проте, більшість користувачів, вдаються саме до цих видів, через їх простоти, універсальності і оптимальної вартості.

вибір місця для теплиці

Як зробити теплицю своїми руками - основні етапи

Коли ми плануємо маленьку або будуємо велику теплицю самі, важливо розуміти не тільки її основне призначення, але і цілий ряд факторів, які сприятимуть тривалій експлуатації виробу. Тому слід продумати кожен етап:

  • Продумування конструкції (план будови);
  • Роботи з підготовки земельної ділянки (вибір місця розташування);
  • Підбір необхідних інструментів;
  • Устаткування фундаменту для майбутньої конструкції;
  • Побудова каркасної частини;
  • Монтаж захисної поверхні (найпопулярніший варіант - монолітний полікарбонат).

Якщо кожен з перерахованих етапів продуманий до найменших деталей, тоді в процесі роботи, не виникне зайвих проблем і зволікань. Варто також подбати про завчасне складанні бюджету, щоб точно розуміти, яка сума буде необхідна для повної реалізації майбутнього проекту.

Вибір місця для будівництва

Незважаючи на те, що ознайомлення з відповідним планом майбутньої будови, вважається найважливішим етапом, вибір місця, де буде розташовуватися конструкція, має не менш важливе значення. Тому, коли стоїть питання про те, як правильно зробити теплицю, треба починати саме з її локації, враховуючи при цьому такі моменти, як:
Поверхня ґрунту повинна бути рівною і міцною. Бажано уникнути нерівностей і пухких схилів;
Виріб покликане зберігати потрібну кількість тепла для нормального розвитку рослин, тому важливо розмістити його таким чином, щоб сонячні промені ретельно висвітлювали всю площу парника;
Поруч з «закритим городом», не повинно бути парканів та огорож, що створюють надмірне затемнення.
Правильно обрана локація, сприятиме ефективній експлуатації та високої врожайності поза сезоном. Також, вона забезпечить тривалий термін служби і запобіжить передчасне руйнування, через особливості ґрунту.

Необхідно обладнання та інструменти

Стійка і багатофункціональна або проста теплиця для огірків своїми руками, повинна бути сконструйована таким чином, щоб забезпечить максимальну надійність і безпеку її експлуатації. В даному випадку, необхідно завчасно підготувати певний набір інструментів, серед яких обов'язково повинні бути присутніми:

  • Каркасна основа (металобрухт, дерев'яні бруски, пластикові труби і т.д.);
  • Захисне покриття для стін і даху (найбільш практичним вибором буде якісний полікарбонат);
  • Обладнання для закладки фундаменту (цегла, пінобетон, армований бетон, спеціальні стовпчики і т.д.);
  • Витратні матеріали для проведення опалювальних елементів.

Чи не позбавимо, буде подбати про наявність універсальних будівельних інструментів для полегшення і прискорення робіт (викрутки, ножиці по металу / дереву, шуруповерти та інші електроприлади).

будівництво теплиці

Облаштування фундаменту

Досить просто створити цю, на перший погляд складну конструкцію самостійно, без допомоги професіоналів. Для цього не потрібні спеціальні знання і навички. Все, що потрібно - трохи вільного часу, якісні витратні матеріали та чіткий план дій, незалежно від того, буде будуватися теплиця своїми руками з пластикових труб або інших деталей:

  • Перед початком робіт потрібно обчислити глибину промерзання грунту.
  • Щоб створити основу, викопується рівна траншея, яка згодом засипається піском на 20 см.
  • Далі, за межами траншей формується опалубка з укладеними витратними матеріалами і заливається цементним розчином.

Створеній базі потрібно дати час на застигання. При цьому важливо дотримуватися заходів, що перешкоджають впливу на нову основу різних шкідливих зовнішніх факторів. Тоді, сформована об'ємна або міні теплиця своїми руками, прослужить не один сезон.

Етапи складання теплиці своїми руками

Якість і ефективність будови, безпосередньо залежить від того, чи були дотримані правила монтажу. Слідуючи декільком важливим радам, створена теплиця з полікарбонату своїми руками, буде не тільки радувати свого користувача, але і приносити хороший урожай.
Етапи складання:

  • Створення міцного каркаса з обраних матеріалів, з фіксацією підстави і поперечних рейок саморізами;
  • Перекриття каркаса покривним матеріалом по всьому периметру;
  • Облаштування внутрішньої частини стелажами або роздільниками (в залежності від призначення парника);
  • Монтаж опалювальних систем (при необхідності);
  • Заповнення основи землею.

На сьогоднішній день, існує чимало актуальних способів формування «зимового городу» самостійно, і всі вони передбачають застосування найбільш популярних і доступних будівельних компонентів. Це спрощує завдання, дозволяючи побудувати парник самому. Вивчивши правила і тонкощі даного процесу, можна швидко і без значних витрат організувати кращий всесезонний сад/город.