Полікарбонат - матеріал, який використовується в будівництві останні 20 років. Широке застосування пластичного пластика зберігається завдяки його міцності і гнучкості, стійкості до механічних і хімічних впливів.

Застосування полікарбонату дачниками - вже установлена традиція, так як матеріал надійний, міцний і має універсальні можливості. Про теплиці з полікарбонату і їх переваги ми вже говорили в попередніх статтях, сьогодні ж поговоримо ще про один практичний спосіб використання пластику - для облагородження ділянки.

Застосування плит полікарбонату для побудови паркану - це досить економний варіант, що не вимагає багато зусиль. Напівпрозорий міцний матеріал виглядає органічно на металевому куваному каркасі і в якості підшивки для вже існуючої кованої споруди з певним візерунком.

Найчастіше, полікарбонат для установки огорожі вибирають стільниковий, так як він не є абсолютно прозорим, має меншу вагу, а значить - простіше в монтажі. Товщина листа, необхідна для побудови огорожі, - від 3,5 до 8 мм. Структура залежить від ваших уподобань - можна вибрати стандартний лист з сотами, які створюють одну камеру, або посилений - оснащений додатковими ребрами жорсткості.

Переваги огорожі з полікарбонату

Перевагами використання полікарбонату в якості огорожі є:

  • здатність звукоізоляції - буде поглинати шум траси або міста, сусідньої ділянки;
  • світлопрозорість - в залежності від кольору і якості фінішу, полікарбонат здатний пропускати до 60% видимого світла;
  • доступність - листи полімерного пластику в ціні набагато дешевше, ніж камінь або цегла, при цьому служать довго і виглядають привабливо;
  • невибагливий в догляді - полікарбонат не вигорає, не дряпається, і не вимагає спеціального догляду. Іноді можна промивати його слабким мильним розчином або просто вільним потоком води, що очистить його від забруднень.

Монтаж полікарбонатної огорожі

Установка полікарбонату на кований каркас під силу будь-якому господареві - металеві труби можна зварити самостійно або замовити готову збірку. Попередньо металеві профілі вкопуються в землю на рівні 1-1,5 метра і бетонуються для міцності. Потім заздалегідь розмічені і вирізані листи необхідно прикріпити до стовпів за допомогою саморізів, рекомендується просвердлювати отвори між ребрами жорсткості, щоб забезпечити щільне прилягання. Самі листи розташовувати потрібно сотами вниз, у напрямку ребер жорсткості.

Ціна на паркан з полікарбонату буде залежати від товщини і структури, а також від того, на який каркас ви встановлюєте полікарбонат. Можна придбати готові ворота і оснастити їх додатковим захистом, а можна самостійно спорудити металевий каркас. Використання полімерного пластику допоможе вам істотно заощадити, адже зовнішній вигляд кольорового полікарбонату нітрохи не гірше паркану з суцільного каменю.