Підготовка теплиці до зими - дуже важливий етап, адже від цього залежить її збереження і те, як довго вона вам прослужить. Найкраще робити це восени, відразу після закінчення циклу посадка-прибирання, коли теплиця тимчасово пустує. Банально тому, щоб не заважати рослинам і не втрачати на дезінфекцію зайвий час.

Потрібно буде видалити рослини, які вже відплодоносили. Після - обробити грунт і внутрішні стінки теплиці для належного знезараження. Це можуть бути препарати Вітавакс, Максим, колоїдна сірка, негашене вапно, оксид міді. Обробляти теплицю ними потрібно вночі, коли прохолодніше, адже хімпрепарати токсичні. Працюйте обережно і з використанням засобів захисту.

Приблизно через два тижні потрібна повторна обробка. Крім того, приділіть увагу конструкції парника. Очистіть від залишків рослин територію теплиці, зверніть увагу на труби опалення і водопостачання, проводку. Справа в тому, що там люблять зимувати паразити. Після - ще одна волога обробка вапном.

Але дуже багато хто задається питанням «А чи можна обійтися без усіх цих агресивних хімікатів?». Можна іноді, але якщо мова йде не про промислові масштаби. Для ручної дезінфекції можна використовувати біопрепарати, яких хоч і слабкіші, але не настільки агресивні, як хімія. До речі, ці засоби дуже корисно використовувати в цілях профілактики. Вони не тільки допомагають у боротьбі зі шкідниками, а й позитивно впливають на грунт.

Заміна грунту в теплиці і хімічні препарати

Звичайно, краще кожні 3-5 років змінювати грунт в теплиці, але на це здатний не кожен господар. Якщо міняти грунт, то потрібно хоча б термально обробити його, а після (адже все живе таким чином було знищено) - внести корисні мікроби.

До речі кажучи, хім.препарати діють ефективно тільки в дуже невеликому діапазоні температур, так що працюють далеко не завжди ефективно, а використання біопрепаратів буде давати позитивний ефект ще й в наступному сезоні, а от хімія - навпаки, має негативний наслідок (на овочі).

Добре зарекомендували себе біо. інсектециди:

  • Бітоксибацилін,
  • Фитоверм,
  • Боверин,
  • Актофіт,
  • Лапітоцід.

З біофунгіцидів можна сміливо використовувати: Гаупсин, Фітоспорін, Фітоцид і Тріходермін.

До речі, біопрепарати посилять дію хімікатів. Наприклад, Ліпосам істотно продовжує дію пестицидів. А це означає, що подібні комбінації економлять ваші гроші, адже хім. препаратів доводиться купувати менше. До речі, біопрепарати не вимагають провітрювання (кілька днів) перед тим, як там можна безпечно працювати людям. Це дуже сильно прискорює процес роботи.

Дуже важливо розуміти, що користуватися добривами потрібно, враховуючи їх електропровідність, розчинність і кислотність.

Добрива потрібні для того, щоб підвищити рівень гумусу в грунті. Для цього використовують перегній, гній, торф або компост.

Якщо ви збираєтеся використовувати тирсу - будьте обережні адже не можна забувати про дубильні речовини і кислотність. Тому не варто використовувати такі породи дерева, як дуб, ялина, та й взагалі будь-яку хвою.

Тільки завдяки ретельній підготовці до зими можна будувати оптимістичні плани на наступний тепличний сезон.

У цій статті ми поговорили про те, як правильно готувати теплицю до зими зсередини. А питань зовнішньої консервації ми торкнемося в окремій статті.