У цій статті ми поговоримо про те, на що звернути увагу при виборі теплиці з полікарбонату.

Природно, що питання ціни варто ставити в найперших рядах. І якщо хочете заощадити - краще не купувати теплицю в сезон. «Сезоном» вважається осінь і весна. Попит в цей час істотно підвищується, а отже - ціна теж.

Розмір майбутньої теплиці - дуже індивідуальне питання, адже він сильно залежить від того, що ви збираєтеся вирощувати і в яких кількостях. Наприклад, для вирощування розсади велика теплиця абсолютно не потрібна. А ось для овочів вам дуже сильно стане в нагоді така теплиця, яку можна розширювати за допомогою спеціальних модулів.

Маємо розуміти, що наявність додаткових кватирок і інших отворів, які закриваються, дуже сильно впливає на мікроклімат. Варто задуматися про те, щоб придбати автоматичні пристрої, які б забезпечували автоматичне відкривання кватирок.

Визначтеся також і з пристроями, які забезпечують освітлення та полив, а якщо плануєте використовувати теплицю цілий рік - то і з опаленням. Для овочів і фруктів всі ці системи - просто незамінні.

Якщо говорити про матеріал, з якого повинна бути виконана теплиця, то рекомендуємо зупиниться на полікарбонаті. Він тонкий і пропускає багато світла, але при цьому - міцний і має прекрасну теплоізоляцією. Полікарбонатні конструкції можуть служити до тридцяти років, якщо за ними доглядати і готувати конструкцію до зими.

Окремо варто поговорити і про такий важливий аспект, як матеріал, з якого виконаний каркас вашої теплиці. Використовують декілька основних рішень, кожне з яких має свої переваги і недоліки.

Дерево: каркас для теплиці

Не дуже дорогий варіант. Величезним плюсом дерева є те, що воно «дихає» і вбирає в себе тепло, віддаючи його вночі, так що про мікрокліматі можете не турбуватися. Але ось мінус такого вибору теж у наявності: вологість, згодом - гниття. Дерев'яні каркаси підходять для місць з сухим кліматом.

ПВХ або пластик

ПВХ-каркаси - не поганий вибір для тих, хто не хоче морочитися зі складанням. Такий каркас дуже легкий і коштує невеликих грошей. Теплопровідність ПВХ профілю - дуже низька, тому можна забути про містки холоду. Легкість такої конструкції дасть можливість рухати її, коли грунт вичерпається на одній ділянці. Мінус - нестійкість, адже навіть невеликі пориви вітру можуть зірвати таку теплицю, якщо вона не закріплена. Тому, такий варіант підходить тільки для м'якого клімату.

Алюміній для тепличного каркасу

Гарний вид але досить дороге задоволення. При цьому - каркас легкий. Оптимальний варіант - каркас з алюмінієвої труби квадратної форми. Легкість такого каркаса одночасно є і недоліком, а також недоліком цього каркаса можна виділити і те, що алюміній м'який метал і міцність конструкції він зберігає за рахунок ребер жорсткості, найменша помилка в монтажі або зайве просвердлений отвір може негативно вплинути на конструкцію при снігових навантаженнях, а також закріплювати теплицю потрібно дуже і дуже ретельно. Теплопровідність - дуже висока, так що теплиця буде швидко остигати.

При виборі теплиці потрібно враховувати особливості клімату: вологість або сухість повітря, температуру і ще дуже багато факторів. Тільки вибираючи теплицю ретельно, ви зробите правильний вибір.

Оцинкована сталь

Досить міцна конструкція, при товщині металу 2 мм і заводському гарячому оцинкуванню ця теплиця прослужить багато років, вона також красиво виглядає і не схильна до корозії в настільки агресивному вологому середовищі, ціна більш ніж прийнятна, а за терміном служби може гідно конкурувати з будь-якими перерахованими вище аналогами.