Поступовий розвиток архітектурного мистецтва завжди вносив в наше життя все більш яскраві фарби.

Полікарбонат - універсальний пластик для прозорої покрівлі

Сьогодні розвиток технологій також не стоїть на місці, і останньою пропозицією на ринку матеріалів став полікарбонат. Ні для кого не секрет, що в моду з дикою швидкістю стало входити світлопрозоре скління. Відповідно, всі додаткові аспекти: прозора покрівля, навіси, козирки і т.д. Причиною тому служить не тільки той факт, що прозора покрівля з усіма варіаціями кольорів і конструкцій досить елегантно доповнює будь-яку будівлю, але і те, що використовувані матеріали дуже практичні.

Як наслідок, з практичності і цікавого інтерфейсу, вироби з полікарбонату знайшли застосування в промисловому і міському будівництві. Також, матеріал застосовується в рекламі, сільському господарстві, дизайні інтер'єрів. Ну що ж, про все по порядку.

Почнемо з того, що полікарбонат, завдяки своїм унікальним фізико-технічними властивостями, давно зарекомендував себе як один з найпопулярніших матеріалів для створення прозорої покрівлі. Багато в чому перевершує пластик і скло, полікарбонат має ребра жорсткості, уздовж яких листи з ПК можна згинати. Це дає всі можливості для втілення самих витончених дизайнерських ідей.

Гнучкість і пружність матеріалу знайшли своє застосування у виготовленні практично всіх видів покрівлі. Саме ця властивість дозволяє зменшити площу металоконструкції каркасу, а відповідно і світлопроникність покрівлі. Це, в свою чергу, особливо важливо в склінні промислових цехів. Великих переходів усередині будівлі і просто скління монолітним полікарбонатом торговельних споруд.

Полікарбонат в приватному будівництві

Розвиток котеджного будівництва стало різким поштовхом для доповнення будинків критими басейнами, зимовими садами або оранжереями. Прозора покрівля і тут знайшла своє застосування, адже ребра жорсткості, якими сполучені всі шари панелі з ПК, утворюють всередині повітряні прошарки, завдяки чому матеріал володіє високою теплоізоляцією, звукоізоляцією і особливою легкістю.

Якщо при будівництві зимових садів і оранжерей прозоре засклення є життєво необхідним для рослин, то в створенні прозорого даху над басейном зазвичай переслідують декоративні цілі. Справа в тому, що листи з полікарбонату можуть бути як прозорими, так і з відтінками бронзового, срібного, фіолетового кольорів. Якщо повністю прозоре засклення дає прекрасне освітлення, то листи з відтінками створюють у приміщенні приглушене світло. Додайте до цього відблиски води, і атмосфера в басейні стає ще затишнішою і романтичнішою.

При виготовленні панелі з полікарбонату покриваються шаром, що не пропускає ультрафіолетові промені, що, в свою чергу, є актуальним як для людини, так і для рослин. Та й там, де небажано пряме попадання сонячних променів, листи з ПК знайшли своє застосування. Саме тому прозора покрівля стала настільки популярною в сільському будівництві (в основному, теплиці і парники). Величезним плюсом тут є ще й те, що полікарбонат в 200 разів міцніше звичного скла, більш стійкий до механічних пошкоджень, а при правильному монтажі абсолютно герметичний.

Завдяки своїй ударостійкості і довговічності полікарбонат використовується в рекламі (плакати-щити), у вуличному будівництві (автобусні зупинки, телефонні кабіни).

Можна зробити висновок, що прозора покрівля стала невід'ємною частиною сучасної архітектури, оточує нас практично всюди і, завдяки унікальним можливостям проектування і декоративним якостям є незамінним помічником в будь-якому будівництві.