На сьогоднішній день збирається все більше даних про користь люцерни. Інформація почала приходити з країн західної Європи, в яких споживання цієї культури людиною вже давно стало нормою. Так давайте розберемося, у чому її корисність для нас, як і навіщо застосовувати в звичайному житті.

Почнемо з того, що люцерну всі знають як рослину, яку використовується для корму в тваринництві, на луках з люцерною випасають худобу і збирають сіно. В якості кормової культури є однією з найбільш результативних трав. Але мало хто знає, що і для людини люцерна - джерело вітамінів, мікроелементів і полінасичених жирів. Також використовується в лікувальних цілях.

У люцерні велика кількість вітаміну С, так само є вітаміни групи В, Е, К, Д. Люцерна збагачена різними мінералами: залізо, магній, кремній.

Всі корисні речовини містяться в квітках (фіолетових або жовтих), в зеленій частині рослини і навіть в самому насінні. Люцерна допомагає покращити зір як літнім, так і молодим людям. Важливий факт - при постійному вживанні, виявляються властивості омолодження. Використовується для профілактики діабету, так як знижує холестерин в крові, сприяє схудненню, виводить шлаки з організму. Кальцій сприяє зміцненню кісткової тканини.

Відомі кулінари використовують micro green (пророщені насіння) в своїх кулінарних шедеврах. Технологія пророщування насіння люцерни є досить простою. Будь-який бажаючий зможе отримати урожай прямо у себе на підвіконні. Для людей, які ведуть здоровий спосіб життя, micro green є нормою. Варто пам'ятати, що зберігати пророщені паростки люцерни можна не більше 7 днів.

Люцерна використовується в народній медицині у вигляді відварів і настоїв, має бактерицидні властивості. Так само люцерна зарекомендувала себе як протизапальний засіб. Має сечогінну дію. Зміцнює і бореться з випаданням волосся. Допомагає при шлункових проблемах, так само ефективна при бронхітах.

Основні способи використання люцерни

Способи застосування:

  1. Відвари, настої як з зеленої частини, так і з квіток і насіння, для прийому всередину.
  2. Мікрогрін (micro green), пророщені насіння додають в салати, смузі.
  3. Чай.
  4. Свіжовичавлений сік.
  5. Використовується у вигляді масок для обличчя.
  6. Відвар для полоскання волосся.
  7. Відвар для полоскання ротової порожнини.
  8. Настої для протирання ран.

Є певні протипоказання: не рекомендується дітям до 3-х років; вагітним тільки з консультацією лікаря; людям з проблемами шлунка не можна вживати у свіжому вигляді, але рекомендовано у вигляді відварів і настоїв.

Для того щоб приступити до практичного освоєння і отримати корисні властивості люцерни, необхідно в першу чергу звернути увагу на насіння. Відповідне насіння називають ще «еко» або «жовте». Мається на увазі, що воно не проходило магнітну очистку і додаткову обробку хімічними препаратами.

Якщо ви хочете бути впевнені в правильному виборі, звертайтеся до фахівців. Переходьте на сайт Sembaza, компанія більш 15 років займається насінням люцерни «еко».