Переваги полікарбонату в тепличному господарстві в порівнянні з іншими матеріалами (скло, плівка) оцінили по достоїнству багато дачників і власників аграрного бізнесу. Різноманіття кольорів і типорозмірів стільникового і монолітного полімерних матеріалів народжує логічне запитання, який полікарбонат краще для теплиці.

Полікарбонат для теплиці: монолітний або стільниковий?

Ключова вимога при спорудженні теплиць - низька питома вага будматеріалу. Якщо маса матеріалів буде великою, доведеться зводити додатково важкий каркас. Саме тому досвідчені фахівці рекомендують використовувати стільниковий полікарбонат, що має порожнисту структуру. Додаткова перевага стільникового сортаменту - низька теплопровідність.

При виборі полімерного накриття для теплиці необхідно звертати враховувати наступні фактори:

  • розмірні габарити (довжина, ширина, товщина) листів;
  • коефіцієнт світлопропускання;
  • бренд і країну виробника, в т.ч. наявність сертифікатів відповідності - особливим попитом користується OLYMPIC (Олімпік) і SKYPLAST (Скайпласт), якщо розглядати співвідношення ціни і якості;
  • наявність захисного покриття - запобігає руйнуванню конструкції внаслідок негативного впливу УФ-випромінювання;
  • діапазон експлуатаційних температур;
  • клімат в різні сезони.

Стільниковий асортимент використовують для теплиць, тому що він має повітряний прошарок (камеру), яка виконує роль термоса або склопакета. Така конструкція пропускає сонячне світло і затримує тепло всередині. Чим товстіша камера, тим краще пластик зберігає тепло.

Якого кольору краще купувати тепличний полікарбонат?

Важливо вибирати листи зі спектром, максимально наближеним до природного денного освітлення. Цій вимозі відповідають безбарвні (прозорі) панелі, які мають хорошу світлопропускну здатність - понад 80%. Для порівняння, полікарбонат відтінку бронза або опал поглинають до 40-60% світлових променів, що негативно відображається на економії енергоресурсів і стані вирощуваних культур. Результат використання кольорових листів - зниження рівня врожайності.

Правильно вибираємо товщину полікарбонату для теплиць

Товщина панелей підбирається в індивідуальному порядку і залежить від ряду факторів:

  1. Кліматична зона - наприклад, при великих вітрових і / або снігових навантаженнях не рекомендовано будувати споруди з тонких листів.
  2. Крок обрешітки - крок в 70 або 105 см дозволить мінімізувати витрати матеріалів.
  3. Вид рослин, вирощуваних в парнику - при висадці розсади краще використовувати більш товстий матеріал, ніж при вирощуванні овочів.
  4. Кут схилу - показник враховується виключно при будівництві теплиць скатного типу, в яких товщина плит на даху і стінках може відрізнятися.
  5. Форма теплиці - наприклад, в аркових конструкціях також слід звертати увагу на радіус вигину.

Дуже товсті панелі теж не кращий вибір в сільському господарстві, оскільки збільшення товщини безпосередньо впливає на зростання маси матеріалу, як наслідок потрібне посилення каркасу. Крім того, товстий полікарбонат знижує світлопропускні здатності.

Оптимальна товщина листів становить 4-10 мм.