Як вибрати накриття для теплиці - поради при виборі. Якщо Ви вирішили зайнятися вирощуванням будь-яких сільськогосподарських культур, виникне проблема - вибір накриття для теплиці. Варіантів багато - скло і поліетиленова плівка, і різні види полікарбонату (стільниковий і монолітний). Звичайно ж, завдяки своїм властивостям, найбільшою популярністю користується стільниковий полікарбонат.

Сезон вирощування

Для початку варто визначитися, що буде вирощуватися і в який період року. Як відомо, головна особливість стільникового полікарбонату - це наявність повітряного прошарку. Саме завдяки їй, і обумовлені практично всі властивості цього матеріалу. Розміри полікарбонатних листів досить великі. При ширині 2.10 м, максимальна довжина його - 12м. Ви з легкістю можете будувати теплицю будь-якого розміру.

  1. Якщо ваша теплиця буде використовуватися в весняно-літній період - вибирайте полікарбонат товщиною 4 мм.
  2. Для зимового вирощування або ранньої висадки розсади - радимо придивитися до полікарбонату більшої товщини - 6, 8,10 мм. Велика товщина полікарбонатного листа має великий повітряний прошарок, який відмінно зберігає тепло всередині приміщення, це дозволяє значно заощадити на опаленні.
  3. Але якщо вирішите використовувати полікарбонат найбільшої товщини, від 16 мм, то слід враховувати, що такі листи менш гнучкі і їх використовують в будівництві двоскатних теплиць.

Вибір накриття для теплиці - виробник

Особливу увагу хотілося б звернути на вибір виробника полікарбонату. Не варто вибирати дешевий матеріал китайських і деяких російських виробників. Економлячи, найчастіше в результаті доводиться платити двічі. Адже дешевий матеріал, як правило, не якісний. У ньому відсутня дуже важливий захист від УФ променів, який дає можливість уберегти матеріал від розсихання, а вашу теплицю - від руйнування. Такий захист наноситься методом соекструзії на одну зі сторін листа. Це потрібно враховувати при будівництві, і саме ця сторона листа повинна бути зверху вашої конструкції. Захист додається безпосередньо в сировину, але в такому випадку якість знижується в рази!

Полікарбонат, під променями сонця і під впливом навколишнього середовища, втрачає свої властивості, це призводить до руйнування самої конструкції. Думаємо, не варто говорити про те, що це додаткові витрати на ремонт і відновлення. Тому, перш ніж купувати листи полікарбонату, уважно ознайомтеся як з їх характеристиками, так і з самим виробником, щоб уникнути будь-яких неприємних несподіванок!