Актуальне питання при вирощуванні різних рослин - догляд за посівами. Після того, як площа засіяна, потрібно проводити певний комплекс заходів для підвищення показників врожайності.

При дотриманні рекомендацій цієї статті, ви гарантовано поліпшите свої результати. Отже, догляд за посівами - це агротехнічні дії, які проводяться протягом усього вегетаційного періоду рослини. Види і періодичність проведених заходів може бути різною для різних культур. Не варто забувати, рослина може вирощуватися для різних цілей і, відповідно, тактика догляду буде також змінюватися. Головне завдання - забезпечити найкращі умови для росту і розвитку культури, щоб надалі отримати якісну продукцію.

У цій статті виділимо важливі агротехнічні дії для всіх культур. Це дозволить виділити основні і обов'язкові заходи по догляду за посівами.

Отже, застосовуються такі дії:

  • прополка;
  • накочення;
  • боронування;
  • мульчування;
  • підживлення.

Агротехнічні заходи

Розглянемо кожен агротехнічний захід більш докладно.

Прополка. Застосовується для знищення бур'янів. Може бути ручною на невеликих ділянках або механічною, яка проводиться за допомогою культиваторів. Восени проводиться обов'язково для озимих посівів.

Накочення. Роблять при ярих посівах, забезпечує більш якісне набухання насіння і дружну появу сходів. Обов'язкове при умовах посухи.

Боронування. Здійснюється за допомогою залізних борін. Часто застосовується, так як забезпечує одночасне виконання декількох завдань:

  • Спушує верхній шар грунту.
  • Вирівнює площу.
  • Видаляє бур'яни;
  • Закладає добрива.

Обов'язково проводити ранньою весною на озимих посівах, боронування проводиться поперек рядів. Також рекомендується після кожного укосу багаторічних трав.

Мульчування. Полягає в покритті поверхні грунту певним органічним (трава, листя, тирса) або синтетичним (гума, пластик) матеріалом. Є одним з важливих елементів по догляду за посівами. Допомагає боротися з бур'янами, сповільнюється випаровування вологи з ґрунту, зберігається пухка структура грунту, оберігає посіви від перегріву, виключає вимерзання.

Підживлення. Внесення добрив - обов'язкова умова при догляді за посівами. Забезпечує рослину необхідними поживними речовинами. Підживлення проводиться перед посівом і в період росту рослини.

Застосовуються також і специфічні прийоми догляду за посівами, які необхідні для певної ситуації або для обробітку певної культури. Можуть застосовуватися снігозатримання, знищення ґрунтової кірки, проріджування, підгортання і т.д.

Дотримання агротехнічних рекомендацій - важливий фактор в досягненні високих врожаїв. Варто також пам'ятати, що основою вашої впевненості в кращий результат, є якісний насіннєвий фонд. Придбати насіння, яке відповідає стандартам якості рекомендуємо на сайті http://www.sembaza.kiev.ua