Полікарбонат в якості нового будівельного матеріалу з'явився на нашому ринку відносно недавно.

Стільниковий полікарбонат: що це?

Слід зазначити, що стільниковий полікарбонат є всього лише одним із різновидів полікарбонату, який також може бути монолітним і використовуватися як оргскло. Застосовується монолітний полікарбонат і для виготовлення броні - при певній товщині його не пробиває навіть пістолетна куля.

Всі ці переваги сприяють підвищенню попиту на конструкції з полікарбонату. Відзначимо, що для виготовлення того ж козирка або навісу буде недостатньо тільки полікарбонату. Тут застосовується для кріплення арматура, яка, в залежності від побажань замовника, може бути, наприклад, кованою. Це перетворює подібну конструкцію в красивий кований елемент.

Зростає інтерес і до іншої продукції з полікарбонату. Так, у дачників, овочівників і сільськогосподарських підприємств набувають популярності відповідно як невеликі дачні теплиці, так і промислові теплиці із стільникового полікарбонату. Їх відрізняє прийнятна вартість, менші в порівнянні зі скляними теплицями витрати на обігрів, міцність, довгий термін експлуатації і ін.

Взагалі ж, цей матеріал давно зарекомендував себе з хорошого боку. В даний час він застосовується практично повсюди. Виготовляється він шляхом поліконденсації хлорангідрида вугільної кислоти і дифенілолпропана. Так як похідні вугільної кислоти є карбонатами, цей вид матеріалу і отримав свою назву - стільниковий полікарбонат.

Використання сучасних технологій дозволило стільниковому полікарбонату набути властивостей, що значно перевершують характеристики інших матеріалів, що раніше застосовувалися в будівництві. По-перше, він має високу стійкість до різних погодних умов, зберігаючи свої властивості в діапазоні температур від -60 до +80 градусів. Крім цього, стільниковий полікарбонат володіє досить високим показником в'язкості, що дозволяє згинати його в холодному стану без будь-яких деформацій або втрати інших якостей матеріалу.

Переваги полікарбонату

До того ж завдяки своїй структурі полікарбонат має невелику вагу - він майже в 16 разів легше скла. Характеризується стільниковий полікарбонат і високою зносостійкістю. Якщо монтаж проведено правильно, то гарантований термін експлуатації матеріалу складе 10 років. Насправді ж полікарбонат може прослужити значно довше - понад 30 років, не втрачаючи при цьому початкових властивостей.

Відомий стільниковий полікарбонат і своєю високою стійкістю до ударів. Це практично повністю виключає можливість його деформації. Людськими зусиллями дуже важко порушити цілісність полікарбонату - даний матеріал в 200 разів міцніше за звичайне скло. Відзначимо, що й при порушенні своєї структури він не утворює осколків.

Важливою властивістю полікарбонату є і його висока пожежна безпека. Він не запалюється у вогні і не сприяє його поширенню на відміну від пластику і багатьох інших матеріалів. Полікарбонат відноситься до категорії важкозаймистих матеріалів: клас В1 по європейській класифікації (стандарт DIN4102). Це дозволяє застосовувати стільниковий полікарбонат в місцях з високими вимогами пожежної безпеки: галереях, магазинах, наземних переходах і т.д.

До істотних переваг стільникового полікарбонату в порівнянні з іншими традиційними матеріалами відносять також його високі показники світлопроникності, звуко- і теплоізоляції. Світлопроникність листа з полікарбонату коливається в межах 80-90% в залежності від його товщини, що дає можливість істотно зменшити витрати на використання електроенергії.

Унікальні властивості полікарбонату привели до того, що зараз він використовується майже всюди: для покриття теплиць і парників, при будівництві будівель, вітрин, готелів, складських приміщень, галерей, виготовленні рекламних щитів і т.д. До того ж полікарбонат просто монтується і забезпечує легкість самої встановлюваної конструкції, що знижує обсяг необхідних робіт з одночасним зростанням їх якості та ефективності. З цих причин полікарбонат продовжує поширюватися на ринку, завойовуючи все нові сфери діяльності людини в якості одного з найбільш вигідних і практичних матеріалів.