Козирки з полікарбонату останнім часом зустрічаються частіше, ніж звичайно в якості навісів над магазинами, кіосками, торговими майданчиками, парковками, навісами для машин. У домашньому побуті - козирки на веранді, ганку, балконі. Вони легко встановлюються і у них довгий термін служби.

Очевидно, що козирок потрібен, як правило, для захисту ганку від опадів. Тому він повинен мати певні властивості і не руйнуватися. Козирки роблять з полікарбонату або профнастилу. Полікарбонат виглядає естетичніше. Для застосування на вулиці використовується стільниковий полікарбонат із захисним УФ-стабілізуючим шаром, нанесеним на зовнішню поверхню листа.

Козирок з полікарбонату володіє багатьма достоїнствами. Його можна експлуатувати в великому діапазоні температур (від -45 до +80 ° С), він довговічний. Стільниковий полікарбонат має досить високу несучу здатність (до 150 кг / м2 при кроці обрешітки 1-2 м) при невеликій власній вазі (від 0,8 до 3,5 кг на 1 м2). Цей матеріал відрізняється простотою монтажу і обробки.

Існує багато різновидів козирків, у кожного є свої переваги і недоліки. Також у кожній конструкції свій спосіб монтажу.

Односхилий і двосхилий козирок

Односхилий козирок коштує недорого, але не захищає від бокового вітру і дощу. Встановлюється з нахилом вперед від стіни, через що дощова вода скупчується на порозі.

Двосхилі козирки більш функціональні. Вони відводять дощову воду по сторонам від входу. До недоліків відноситься складність монтажу і вартість. Необхідно більше кріпильних конструкцій. Потрібен фронтон і коник.

Вигнутий і арочний козирок

Вигнутий козирок робиться просто, але знадобиться обрамлення або рамка з металу, щоб затиснути полікарбонат всередині, щоб він прийняв необхідну форму. Полікарбонат гнучкий матеріал, але потрібно знати допустимий радіус вигину для листа інакше матеріал може тріснути. Увігнутий козирок красивий і виглядає солідно.

Арочний козирок краще всіх конструкцій сприяє стіканню води і не накопичує дощ або сніг. Але для цього арка повинна бути добре вигнута. Легко очищається від скупчившогося мокрого снігу.

Для козирків підходить стільниковий полікарбонат, але він повинен бути товщиною від 10 мм і з нанесеним ультрафіолетовим захистом.

Козирки можуть бути і довільної форми, тому є полем для експериментів дизайнерів та інших творчих особистостей, які мріють оригінально перетворити свою ділянку. Полікарбонат піддатливий матеріал, добре ріжеться і обробляється. Індивідуальний дизайн привертає увагу і робить таку нудну конструкцію цікавою і незвичною.

Козирок над ганком, змонтований своїми руками, з нашого полікарбонату- це візитна картка кожного господаря!