Якщо у вас немає можливості орендувати гараж, або ви не хочете залишати автомобіль на парковці, адже це приносить безліч незручностей, або вам нікуди поставити машину на заміській ділянці - навіс відмінне рішення в тій місцевості, де немає можливості і бажання будувати гараж. Це буде найкращим виходом з ситуації, що склалася. Один з найпопулярніших матеріалів - прозорий полікарбонат під навіс для авто.

Погодні умови непередбачувані, може піти град або з'явитися палюче сонце, а ультрафіолетові промені, як відомо, згубно діють на фарбу автомобіля. Розібравшись з мотивами для побудови навісу, потрібно вирішити, який матеріал вибрати для будівництва.

Матеріали для будівництва автомобільних навісів

Для такої споруди ви можете вибрати достатню кількість варіацій матеріалу, але також необхідно виділити плюси і мінуси доступної сировини.

Що можна використовувати для побудови навісу:

  • шифер;
  • тент;
  • полікарбонат;
  • профільні листи.

Шифер досить популярний варіант. Їм дуже часто накривають дах. Оскільки конструкція навісу досить проста, то робити ще і додатковий шар знизу - зайва трата часу, а якщо ви стелите шифер - він необхідний. Інакше, якщо шифер щось поб'є, шматки посипляться на машину. В основному навіси бувають трьох форм: прямі, арочні і двосхилі. З шиферу вийде зробити тільки прямий, а це досить незручно і не практично, так як опади будуть погано стікати.

Тент - самий ненадійний варіант, хоча спорудити його досить просто і швидко. На жаль, він може не витримати град і промокнути або прорватися від сильного вітру.

Профільні листи або металочерепиця вже краще, така конструкція міцна, надійна і красива. Головним недоліком є ​​ціна і побудова додаткових підтримуючих конструкцій з дерева, такі листи не можна просто постелити зверху і закріпити тільки з боків. Потрібно будувати грати.

Прозорий полікарбонат під навіс для авто

Полікарбонат - це краще рішення для побудови навісу. Листи полікарбонату недорогі і дуже легкі, при цьому неймовірно міцні. Вони здатні витримати великі навантаження. Вам не доведеться витрачати багато часу на будівництво навісу. Все що потрібно - це спорудити несучі конструкції, а потім закріпити лист полікарбонату.

Полікарбонат - еластичний матеріал, при всій своїй міцності його можна зігнути і він не трісне. Здатний витримати град і високі температури. На поверхні нанесено шар, який зупиняє ультрафіолетові промені, під таким навісом вони не зможуть зруйнувати пігмент на автомобілі.

Який полікарбонат краще підходить для автомобільних навісів?

Полікарбонат буває декількох видів:

  • стільниковий;
  • монолітний;
  • профілірованнний.

Найкраще вибирати стільниковий або монолітний, профільований має хвилеподібну форму і з нього можна зробити тільки прямий навіс.

Найчастіше для автомобільних навісів використовують стільниковий полікарбонат. Він має невелику вагу і легкий в обробці.

Монолітний полікарбонат неймовірно міцний, тому його складніше порізати або вигнути. Якщо ви не ставите навіс, де проводяться будівельні роботи, або на дах можуть впасти важкі предмети, то вибирайте краще стільниковий. Товщину підбирайте, починаючи від 6мм, 8-12 мм також допустимі.

Краще не вибирайте прозорі листи, так як з часом вони можуть втратити деякі свої властивості (блокування проникнення ультрафіолетових променів і міцність). Використовуйте колір світлої бронзи, він не сильно затінює під собою місцевість, при цьому його захисний шар надійніше прозорого листа.