У цій статті ви дізнаєтеся про такий матеріал як полікарбонат, що він із себе представляє і сфери застосування.

Ринок будівельних матеріалів сповнений пропозицій, особливо це стосується покрівельних матеріалів. Види дуже різноманітні. Про один з них мова піде в цій статті, також Ви дізнаєтеся про такий матеріал як полікарбонат, що він із себе представляє, його сфери застосування.

Що таке полікарбонат?

Це різновид будівельного пластику, найчастіше застосовується при покрівельних роботах. Якщо Ви хочете використовувати полікарбонат для домашнього використання, то ви не помилилися у виборі цього матеріалу. Альтанки, навіси, козирки, накриття для теплиць і багато іншого, що так потрібно в домашньому господарстві. Установка полікарбонату не складе труднощів. Для нього не потрібно масивних несучих конструкцій, він пластичний і легкий.

Переваги полікарбонату:

 • міцність;
 • легкість;
 • пластичність;
 • прозорість;
 • стійкість до низьких температур.

Різновиди полікарбонату

Листи полікарбонату можуть бути стільниковими, монолітними, хвилястими.

Листи стільникового полікарбонату впізнати легко, вони володіють малою вагою і прозорістю, містять повітряну камеру всередині. Теплоізоляція на високому рівні завдяки невеликому прошарку повітря між шарами плити. Використовується для побудови об'єктів складної форми. Стільниковий полікарбонат в рази дешевше монолітного, термін експлуатації близько десяти років. Дорожчі листи стільникового полікарбонату володіють захисними властивостями від ультрафіолетових променів. Він стійкий до граду і іншим яваищам природи.

Хвилястий полікарбонат використовується для засклення дахів, пропускає сонячне світло на 85%. Він довго не вигорає і не псується.

Монолітні панелі відрізняються від стільникових відсутністю прошарку повітря, вони суцільні. Такий полікарбонат необхідний для облицювання об'єктів, які вимагають особливої міцності. Монолітні плити володіють високою міцністю. Дослідження довели, що розбити або зламати такий лист неможливо. Тому подібний матеріал можуть використовувати в рекламних та інших вітринах, які знаходяться на вулиці і можуть бути схильні до актів вандалізму.

Для всіх перерахованих вище видів загальними рисами є - хороші показники пропуску світла (82-88%), вони не поступаються за пропускною спроможністю склу. Але на відміну від скла, як уже говорилося, міцніші. Стійкість до будь-яких погодних умов і впливів роблять цей покрівельний матеріал одним з кращих варіантів для використання.

Де застосовується полікарбонат: види

Залежно від того, що вам потрібно виготовити або накрити, вибирайте вид полікарбонату. Якщо ви купуєте матеріал для конструкцій, які знаходяться на вулиці і можуть бути схильні до актів вандалізму віддайте перевагу монолітним листам.

Стільниковий полікарбонат підходить для:

 1. Теплиць.
 2. Зупинок громадського транспорту.
 3. Балконів.
 4. Телефонних та душових кабін.
 5. Автостоянок.
 6. Літніх кафе.
 7. Стадіонів, спортзалів, тенісних кортів, басейнів.
 8. Об'єктів сільськогосподарської діяльності.

Таким чином, полікарбонат має широку сферу застосування і підійде для багатьох будівельних робіт.